Neschopní, skorumpovaní či systémovo zlí...??? Polícia – policajná inšpekcia

Autor: Peter Slávik | 8.12.2018 o 8:06 | Karma článku: 6,70 | Prečítané:  3126x

Nechajme orgány činné v trestnom konaní konať. Nezasahujme vyšetrovateľom do ich práce. Iba súd môže povedať, či je niekto vinný alebo nie. Súd rozhodne. Vyšetrovateľ vyšetrí. Prokurátor dohliadne.

Takto funguje systém trojdelenia moci a má fungovať pre občana, ale....

Predstavme si, že orgán činný v trestnom konaní nekoná. Vyšetrovateľ nevyšetruje. Vyšetrovateľ si nechá zasahovať do svojej práce tými, ktorých má vyšetrovať. Policajt alebo vyšetrovateľ vec nepostúpi na súd. Súd tým pádom nerozhodne. Prokurátor sa s policajtom stotožní.

Aké máme v tomto prípade možnosti? Keď polícia nekoná, keď polícia vyhodnotí, že skutok sa nestal? Čo ak máme problém / podozrenie, práve v tom, že trestný čin spáchala práve polícia?

Ak polícia nekoná alebo koná zle, je na to príslušný Úrad inšpekčnej služby Ministerstva Vnútra Slovenskej republiky. Čiže ak zlyhá policajt, vyšetrovateľ, alebo priam máme podozrenie, že porušili títo zákon máme sa obrátiť na úrad inšpekčnej služby slovom na inšpekciu.

Slovami klasika: „keby aj nebolo padlo a zem sa začala točiť opačným smerom....“ ešte stále je tu inšpekcia.

Ak občanovi padnú všetky možnosti na ochranu jeho práv čo je v demokratickom systéme totálne fiasko, je tu pre tieto prípady táto slávna inšpekcia.

Keby čitateľa nudil tento teoretický text, tak k veci. V roku 2017 mi zabavili vodičský preukaz. Na to, aby som ho dostal späť nebola právna cesta, ale riaditeľ dopravného inšpektorátu v Malackách p. policajt Milan Spusta požadoval odo mňa istú láskavosť – slovom úplatok v presnej sume. Zvolil som právnu cestu a túto ponuku som odmietol. Podotýkam, že riaditeľ dopravného inšpektorátu  neprešetruje priestupky ani zabavené vodičáky, čiže už len skutočnosť, že Váš spis má zrazu riaditeľ je pozoruhodná. Nakoľko v mojej veci bol prítomný na vlastnú žiadosť. Prečo? Neviem..... tuším

Riaditeľ dopravného inšpektorátu Vám dá jasne najavo, že bez úplatku to nepôjde. Myslím, že toto je situácia, kedy občan začne rozmýšľať nad systémom, pre koho tento vlastne je?

Ok, išiel som za nadriadeným p. Spustu a to za riaditeľom ORPZ Malacky p. Kubinom. Tomuto som situáciu dokreslil, nakoľko už ju evidentne poznal. Pán Kubina z pozície riaditeľa okresného oddelenia policajného zboru ma pri tejto príležitosti a na túto počesť fyzicky spacifikoval tak, že mám do dnešného dňa problém. No originál preskočil stôl a dobil ma ako psa.

Spravme si sumár, zlyhal policajt v ulici, policajt vo funkcii, policajt v ešte vyššej funkcii. Tri krát nemôže byť náhoda, to už je systém.

Po takejto patálii sa asi človek už vzdá a podmaní, lebo sila toho „zla“ je tak veľká, že je nad ľudské sily, aby jej čelil. Ale ja nie... V škole ma učili: Ius est ars boni et aequi, teda, že právo je umenie dobrého a spravodlivého. A toto mi tu neuveriteľne chýba v tomto príbehu, tak som musel ísť ďalej... pre seba ale aj pre ostatných, čo nemali síl bojovať so zlom čo im nezazlievam, nie je to jednoduché....

Už mi bol totálne ukradnutý vodičský preukaz, nech si ho nechajú, tu už začínalo ísť o úplne iné hodnoty. Čo by teda mal človek spraviť? Úplnou náhodou som stretol mne dovtedy neznámeho pána bolo to presne v nedeľu 12.2.2017 a bol to pán ešte vyšší policajt slovom šéf úradu inšpekčnej služby západ pán plk. Mgr. Martin Matuškovič. Ako blesk z jasného neba, ako slamka pre potápajúceho. Pán policajt Matuškovič mi vysvetlil aké mám možnosti a jasne a zrozumiteľne mi povedal, že ak mám odvahu  a podám príslušné podnety, tak on z pozície riaditeľa inšpekcie západ bude len rád, lebo je jeho úlohou a pracovnou náplňou čistiť zrno od plevelu aj v radoch polície. Zároveň ma upozornil, že postup inšpekčnej služby nemá žiaden vplyv na konanie o mojom vodičskom preukaze.

Keďže mi už v zásade o vodičský preukaz ani nešlo, ale bol som totálne znechutený zlyhávaním systému, tak som sa potešil a uveril som p. policajtovi Matuškovičovi, že táto inštitúcia bude tá, ktorá zjedná nápravu.

Nezjednala, vykašlali sa na mňa, len ma niekoľko krát vypočuli, a vec ani nie že oficiálne odmietli, lebo to by sa zrejme nedalo, ututlali.

Keď v uznesení, je napísané, že musel som spacifikovať „agresívne sediaceho“ alebo keby na nás Slávik nenadával, už má vodičák pod uznesením je skutok sa nestal, tak ako by si to mal občan vysvetliť?

Podľa inšpekcie teda rada pre občana: "Neseďte agresívne nezbijeme Vás, nenadávajte na nás nebudeme Vám brať vodičáky, a ani nás nezaujíma ako jazdíte. Zákon nás nezaujíma."

Na korupčné tendencie šéfa dopravného inšpektorátu policajta Spustu je svedok, na fyzický útok šéfa okresnej polície je zvukový záznam a lekárske správy, na to prečo inšpekčná služba západ pod vedením p. policajta Matuškoviča, všetky tieto podnety zamietla pod koberec nie je odpoveď nikde.

Je zlyhanie šéfa dopravného inšpektorátu, šéfa okresnej polície a šéfa inšpekčnej služby západ zlyhanie jednotlivca, alebo je to deklarácia korupcie krytej systémom? Ide o aroganciu moci alebo chybu či totálny rozvrat systému?

Prečo aktivista, ktorý sa vyšplhá na komín a na prvú výzvu polície zlezie dole je vo väzbe a policajt, ktorý Vás chce korumpovať, fyzicky zbije a ďalší čo toto cele kryje je stále vo funkcii, kde v tejto činnosti môže veselo pokračovať.

Pri aktivistoch sme hneď našli väzobné dôvody, ale pri policajtoch, sme nenašli ani len podozrenie ani len na um nám neprišlo, že môžu takto konať dlhodobo vo svojich funkciách.

Nevzdávam sa a idem ďalej, v súčasnosti prebiehajú dve súdne konania, ale len správno-právne, keďže trestné bez vyšetrovateľa, policajta a prokurátora nemôžu začať.

Čiže tento blog by som chcel venoval riaditeľovi dopravného inšpektorátu Malacky p. policajtovi Milanovi Spustovi, riaditeľovi okresného riaditeľstva policajného zboru Malacky p. policajtovi Petrovi Kubinovi a v neposlednom rade hviezde nášho príbehu človeku, čo celé toto svojou autoritou a funkciou požehnal, riaditeľovi inšpekčnej služby západ p. policajtovi plk. Mgr. Martinovi Matuškovičovi. Všetci vo svojich funkciách bez podozrenia na čokoľvek.

P:S.: Obrázok policajta bez menovky s cigaretou v ruke nie je pre GDPR, to je reálny záber ako to celé začalo

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zrušili oslobodenie Kočnera. Kto je predseda senátu Peter Paluda

Čelil Harabinovi, zlákala ho SaS. Neskôr to ľutoval.

Dobré ráno

Dobré ráno: Biden si potrebuje upratať Putina, ak chce ustrážiť Čínu

Stretnutie lídrov sa konalo v Ženeve.

Obranca Vavro má covid. Čo to znamená pre ďalšie zápasy Slovákov?

Tím musí mať k dispozícii aspoň 13 hráčov.


Už ste čítali?