Máme jedinú vládu akú sme schopní ponúknuť mestu i svetu

Autor: Peter Slávik | 18.7.2016 o 10:55 | (upravené 18.7.2016 o 12:08) Karma článku: 3,38 | Prečítané:  547x

Demokracia je súťaž. Súťažiť majú schopní, o to ako kto z nich vie spravovať štát a veci verejné. Tak ako aj v každom športe najvyššia súťaž je súťaž najlepších.

 V tejto súťaži by mali byť najlepší a súťažiť by mali o hlas ľudu, teda hlas boží, teda o hlas voliča. Ako je tomu u nás, dnes?

Každé štyri roky je naplánované finále a tam sa určí víťazný tím. Posledné finále sme mali v marci 2016 a zostavil sa tam víťazný tím, ktorý teraz spravuje štát. je to najlepší tím? Je to najkvalitnejší tím? Neviem na toto odpovedať, ale viem, že to je jediný tím, ktorý sme vtedy mali a obávam sa, že jediný, ktorý máme. Prečo jediný? Predstavme si situáciu, že by kapitán dnešného tímu zrazu prišiel k prezidentovi, čoby maršalovi, tejto súťaže a povedal by, Vážený pán prezident, končíme, náš tím to vzdáva, prosím poverte iný schopný či schopnejší tím, nám sa už nechce sme unavení a nebaví nás to.

Čo by sa stalo? Neviem si to ani len predstaviť a predpokladám, že to je aj nočná mora pána prezidenta, aby sa takéto niečo dnes nestalo. Komu to má dať, kto je schopný to prevziať? Kto je schopný a pripravený spravovať túto krajinu?

Vrátim sa k nadpisu tohto článku: Máme jedinú vládu......

No áno je to tak, ako pozerám tak pozerám na spektrum politických subjektov nevidím žiadny záložný tím, nevidím žiadny kompaktný a vlastne ani žiadny tím, ktorý by čakal na striedačke na svoju šancu. Dokonca nevidno ani striedačku.....

Nevidím ani som nevidel, žiadneho opozičného politika pri reakciách vystupovať štýlom, ja som zo strany XY a som poverený agendou takou a takou a keby sme my mali v rukách vládu tak by to bolo takto a takto. Proste nevidím reagovať na chyby rezortov, ľudí zo strán podľa rezortov. Nemôže hokejista mudrovať do futbalu, atletiky a ešte aj vodného póla. Viete si predstaviť, že by sme toho čo mudruje do všetkých športov, postavili, že choď teraz a ukáž nám ako vieš tie všetky športy robiť?

Mám za to, že každá politická strana, ktorá jestvuje, musí byť pripravená spravovať veci verejné a to aj v tej najvyššej podobe a to je štát. Každá strana musí mať striedačku, kde sú pripravení „borci“, ktorí len čakajú na to, že im dá niekto šancu a ihneď začnú konať.

Konanie neznamená, že ideme robiť tlačovku, ako sa tešíme zostavovať vládu a ako sa na kamery usmievame, že sme super... Konať znamená robiť, pracovať a slúžiť ľuďom, lebo to je politika, služba ľuďom.

Chýba tu striedačka, chýbajú tu striedačky. Čo sú to striedačky? No v tomto ponímaní sa to volá tieňová vláda. Tieňová vláda je tím, ktorý to vie v okamihu prevziať. Pozerám ako pozerám od novovzniknutých až po dávno vzniknutých nevidím. Je to neuveriteľné ale je to tak.

Vážení, žiadna strana nemá pripravení tím, schopný a pripravený vyštartovať na ľad a brániť, tobôž útočiť, či dokonca kombinovať.

Nerozumiem ako mám ja ako volič chcieť pád vlády alebo voliť niekoho, kto nemá pripravenú alternatívu. Ako môže niekto byť politik, predseda strany či vedenie strany, uchádzať sa o voliča a nemať predstavu o vláde. Tieňová vláda by mala byť povinná, keď nie je prirodzená pre každú stranu.

Volili sme vo voľbách strany, ktoré nám hovorili, že voľte nás lebo iní sú hrozní a keď budete voliť nás tak nebudú tu tí hrozní. No veď toto keď si človek dva krát prečíta, tak si musí povedať, že niečo nie je v poriadku.

Trochu politickej fundovanosti, trochu štúdia základných princípov politiky asi chýba našej politickej scéne a tým sa to zrkadlí v spoločnosti pri jej správe...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?