Tu už pomôže len pán premiér...

Autor: Peter Slávik | 10.12.2014 o 8:27 | (upravené 10.12.2014 o 20:20) Karma článku: 10,40 | Prečítané:  2211x

Dnes sme s kolegyňou Martinou Jánošíkovou dali podnet na generálnu prokuratúru vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu. V posledných dňoch sa v médiách, ale aj v uliciach hovorí o rôznych kauzách a podozreniach z tunelovania či spreneverovania. Nevieme, či tieto správy sú naozaj také, ako ich hlásajú rôzne komunikačné kanály, ale pozreli sme sa na to tak, ako zvykneme a to podrobne a poctivo. Došlo nám jedno, čo zrejme uchádza celej agende okolo nákupu CT prístroja nemocnici v Piešťanoch. Nikto zatiaľ neupozornil, že potrestaný má byť aj ten čo to dovolil alebo nezastavil keď mohol.

Tak ako vo všetkom konaní aj v tomto je potrebné zistiť kto je zodpovedný. Nie je asi celkom efektívne obiehať Karibik či inú exotiku, keď sa bavíme o situácii na Slovensku. Celá snaha sa javí ako keby sa hľadalo s cieľom nenájsť alebo sa hľadá niekto, kto eventuálne by mohol byť ako tak potrestaný či vyhrešený, no no no no.......

Keď sa niečo stalo tu, tak zodpovedný musí byť tu....

Kauza predraženého CT prístroja a všetkých súvisiacich okolností je tak košatá, že nevieme stále kto, prečo a či vôbec niečo spravil. Ale pozrime sa z druhej strany. Kto tomu mohol zabrániť a kedy? Nie je predsa možné, aby tak veľká a rozsiahla kauza sa nedala zastaviť. Lekári a kompetentní ľudia upozorňovali na trestnú činnosť Ministerstvo zdravotníctva, Generálnu prokuratúru ale aj Úrad vlády. Prvé podnety boli už v roku 2012, kedy sa už mala celá kauza pripravovať.

Keď sa dozvie ktokoľvek o niečom čo nasvedčuje spáchaniu trestného činu je povinný konať. Ak nekoná, pácha tým trestný čin neoznámenia trestného činu alebo trestný čin neprekazenia trestného činu. V jednoduchosti povedané, ak niekto vedel, že sa niečo ako trestný čin pripravuje alebo realizuje, tak musí konať. Ak nekoná, tak sa sám stáva páchateľom trestného činu.

Takže, kto je tu zločinec??? Je vôbec taký?

Niekto v roku 2012 napísal na úrad vlády a upozornil na zjavnú trestnú činnosť. Ten niekto konal lebo je zodpovedný a ide mu o záujem spoločnosti. Upozornil úrad vlády na tieto skutočnosti a úrad vlády ako konal? Nie je známe....

Kto na úrade vlády prijal podnet alebo bol oboznámený s obsahom podnetu?

Nevie sa aký osud stihol podnety od roku 2012, jediné čo vieme je to, že tie podnety asi neboli bezvýznamné, keď v dôsledku opisovaných procesov v roku 2014 musela odstúpiť ministerka zdravotníctva a zrejme aj predseda parlamentu. Padli minister a predseda parlamentu, ale kde je právo, kde je zákon?

Jediný, kto môže našej spoločnosti a Slovensku teraz pomôcť je premiér, nakoľko v jeho úrade sa nachádza podnet a tým sa celá táto kauza nemala dopustiť. Niekto na úrade vlády zrejme nekonal tak, ako mu zákon ukladá. Keby tak konal, tak ministerka zdravotníctva nepríde o miesto a CT prístroj by bol už dávno obstaraný riadne a efektívne.

Ten kto nekonal a mal sa zrejme dopustil trestného činu a podľa trestného zákona má byť potrestaný

My, občania máme k dispozícii len verejne prístupné informácie. Pán premiér má však aj vnútorné informácie z úradu, kde zrejme došlo k pochybeniu. Pokiaľ premiér poskytne súčinnosť tak nájdeme zodpovedného a tento tak môže byť potrestaný. Nemusíme sa naháňať po Karibikoch a iných exotikách, veď to máme tu doma....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?