Liga majstrov a parlament

Autor: Peter Slávik | 5.12.2014 o 11:58 | Karma článku: 5,40 | Prečítané:  656x

Nevyznám sa vo futbale ale predpokladám, že tak ako právo v štáte, tak aj v športe sú určité pravidlá, ktoré keď sa nedodržujú, tak nastáva chaos a koniec je na blízku. Futbalové mužstvo tvorí niečo okolo 11 hráčov, plus mínus.... Futbalové mužstvo spolu s trénermi, masérmi, asistentmi a iným realizačným personálom tvorí tím. Tento tím ma určitú stratégiu a podľa tej postupujú všetci jej hráči a personál. Každý člen tímu musí prispôsobiť svoju činnosť tejto stratégii a podľa nej sa ukáže či bola dobrá alebo nie. Výsledok sa dostaví na konci sezóny v rebríčku či v umiestnení sa v určitej lige či súťaži. Kto by nechcel byť v lige majstrov? Ale každý, kto tam chce byť vie, že sám sa tam nedostane a preto musí byť členom tímu. Sám vojak v poli sa nemôže dostať do ligy a ani, keď by vystúpil z tímu, ktorý je v lige neostáva v nej, ide von, to sú pravidlá. Nemôže sa dostať do ligy ako člen tímu a potom vystúpiť a tváriť sa že je sám, to prosto nejde. Tak ako v parlamente, nedá sa počas zápasu prestupovať a tváriť sa čestne, zápas začína a končí voľbami....

Politika či právo má tiež určité pravidlá. Parlament je tiež akou si ligou, do ktorej sa dostanú tímy, ktoré mali dobrú stratégiu, robili si svoju prácu kvalitne a preto ich tím sa dostal to najvyššej ligy a tou je parlament.

Do najvyššej ligy dostanú politickú stranu voliči, občania, ktorí veria v jej silu a tímovosť

Politická strana presadzuje hlas voliča, snaží sa zasadzovať za záujmy spoločnosti. Politická strana má takú silu akou dokáže zastupovať svojho voliča či občana. Politická strana reprezentuje určité hodnoty, pre ktoré ju volič volí a posúva ju do vyššej a vyššej „ligy“, aby viac a viac mohla presadzovať jeho záujmy. Volič rozhodne, ktorá strana a v akom rozsahu ho má reprezentovať počas volebného obdobia.

Strana zastupuje voliča tak veľmi ako sa volič vo voľbách rozhodol

Keď volič povie, aby ho zastupovala strana a jej ľudia to je jasný a nezrušiteľný príkaz. Strana preto deleguje ľudí, ktorí majú príkaz tieto hodnoty presadzovať a zastupovať. Strana a jej reprezentanti majú preto povinnosť tieto hodnoty reprezentovať. Každý, kto túto morálnu zodpovednosť na seba zoberie musí niesť jej bremeno. Nikto ho nenútil toto bremeno niesť, ale keď si ho už raz naložil na plecia tak ho má povinnosť uniesť. Ak toto bremeno neunesie nech ho zloží a strana ho so všetkým čo k tomu patrí má právo dať na plecia inému, ktorý je pripravený niesť celú ťažobu na svojich pleciach a bojovať za voliča či občana.

Poslanec vzdávajúci sa členstva v strane, ponechavajúci si parlamentný mandát je morálny zlodej a podvodník

Pravidlá hovoria, že do parlamentu sa nemôže dostať nezávislá osoba, len politická strana, tak ako vo futbalovej lige. Do parlamentu sa dostávajú ľudia reprezentujúci stranu, ktorá nesie dôveru ľudí. Ľudia volia a podporujú stranu a jej ľudí, aby ju zastupovali.

Fanúšik Realu Madrid nie je fanúšikom Madridu aby vyhrala Barcelona....

Ak sa niekto dostal do parlamentu na kandidátke strany a následne znej vystúpi a ponechá si mandát, tak tým napľul do očí svojim voličom, ktorý ho tam dostali. Ak tento ešte vstúpi do strany inej, ktorej voliči dali mandát iným ľuďom, alebo iným hodnotám, tak tento človek nemá právo hovoriť o morálke či slušnosti, je to prosto vypočítavé, neslušné a nehanebné

Ak chceme mať na Slovensku politickú kultúru, tak nás nesmú zastupovať ľudia, ktorí sa zahrávajú s našimi právami. Ak chceme mať na Slovensku politickú kultúru, tak nesmieme dopustiť, aby nás politici zneužívali na svoj osobný prospech a úžitok.

 

Keď hlásam slušnosť a poctivosť, musím byť slušný a poctivý – činy nie prázdne slová!!!!

Vážení hlásatelia jednoty a slušnosti, spájanie nie je kradnutie a zneucťovanie vôle voličov. Ak preskakujete z jedného tímu do druhého alebo akceptujete prebehovanie hráčov počas zápasu od súpera či spojenca k Vám tak prosím uvoľnite miesto druhým – čestným a slušným ľuďom a zamyslite sa nad svojim konaním.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?