Slabá pravica? Takže takto...upracme si a začnime s čistým stolom

Autor: Peter Slávik | 20.11.2014 o 12:18 | Karma článku: 5,56 | Prečítané:  1382x

Jediný spôsob ako zistiť silu strany a hlavne jej podporu u voličov sú voľby. Obdobie medzi voľbami je priestor na potvrdenie dôvery a pre iné subjekty na kampaň. V kampani presviedčate o svojej kvalite a získavate dôveru, ktorá sa Vám ako výsledok poctivej a úprimnej práce pretaví do volebného výsledku a do toho, že Vám občania ako zdroj moci dajú poverenie na správu štátu či obce. Druhý spôsob ako môžete robiť kampaň, je kritizovať, nadávať, osočovať s cieľom diskreditácie tých o ktorých diskreditáciu je záujem. Výsledok??? Potom čakáte, že zdiskreditujete ľudí a strany, ktorým občania dali dôveru a slepo čakáte, že ich to obráti k Vám..... Je to naivné a slepé, bohužiaľ aktuálne v dnešnej politike.

Občan má z toho čo?!!!! Nič..... dokonca menej ako nič

Pozrime sa na to, čo chce občan. Občan sa prejavil vo voľbách 2012 a povedal jasne toto. Chcem aby v parlamente presadzovali hodnoty SDKÚ – DS 11 poslancov, SAS 11 poslancov, MOST 13 poslancov, OĽANO 16 poslancov, KDH 16 poslancov a SMER aby mal 83 poslancov.

Toto povedal občan ako zdroj moci, nikto iný, dovoľte si to niekto spochybniť.....

Ako dnešní politici naložili s vôľou občana? Poslanci sa dostali do parlamentu a zabudli na to prečo tam prišli. Absolútne zneužili vôľu voličov. Je nemysliteľné, aby o sebe niektorý poslanec prehlásil, že je nezávislý. Je akurát nezaradený a nezaradený len v dôsledku ignorancie voliča, ktorý dal jeho strane mandát a tá ho dala jemu. Nezávislý poslanec je nezmysel pri súčasnom parlamentnom volebnom systéme. Nezaradený poslanec je zlo, chyba a zneváženie hlasu občana a neúcta k strane, ktorá ho nominovala.

Nezávislosť od občana patrí mimo parlament....

Toľko hlásajúca slušnosť v politike, toľko medializované výstupy poslancov o morálke a slušnosti a zodpovednosti sú šliapané priamo pri vyslovovaní týchto slov. Keď sa niekto dostane do parlamentu na kandidátke jednej strany, je nemysliteľné, aby znej vystúpil a dištancoval sa od nej. Je o to nemysliteľnejšie, aby tento sa pridal do klubu inej strany či priamo do nej vstúpil. Veď to je drzosť, ktorá nemá hraníc.

Slabá pravica? Takže takto.....

Poslanci, ktorí zradili svoje strany a voličov, tým že sa nechali zvoliť a následne prebehli inde čo i len v kluboch nezostali, vráťte svoje mandáty a ukážte akí ste morálni. Poslanecké kluby a ich predsedovia neakceptujte a neprijímajte poslancov z iných strán do svojich klubov, Vaši voliči nedali hlas inej strane aby zastupovala Vás, voliči Vašich strán nechceli, aby ich vôľu reprezentovali ľudia, ktorých nevolili.

Pokiaľ takýto diel zodpovednosti a morálky vie poslanec prijať a niesť zodpovednosť tak sa začne kreovať poriadok v politike a v parlamente. Tak ako Iveta Radičová sa morálne vzdala svojho mandátu, dokonca aj tak ako Pavol Paška sa vzdal svojho mandátu, vzdajte sa aj Vy a ukážte, že viete niesť zodpovednosť s ťarchou aj prospechom. Zradiť a ponechať si výhody to je jednoduché, ale nezodpovedné a voči voličom arogantné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Neonacisti sa schádzajú na Slovensku, polícia mlčí

V obci, ktorú cez vojnu vypálili, hral aj Rastislav Rogel z kandidátky ĽSNS. Strane to neprekáža.

TECH

Vedci ukázali, aké majú ľudia nezvyčajné sexuálne túžby

Štúdia naznačila, že rozdiel medzi mužmi a ženami nie je veľký.


Už ste čítali?