Slabá pravica? Takže takto...upracme si a začnime s čistým stolom

Autor: Peter Slávik | 20.11.2014 o 12:18 | Karma článku: 5,56 | Prečítané:  1380x

Jediný spôsob ako zistiť silu strany a hlavne jej podporu u voličov sú voľby. Obdobie medzi voľbami je priestor na potvrdenie dôvery a pre iné subjekty na kampaň. V kampani presviedčate o svojej kvalite a získavate dôveru, ktorá sa Vám ako výsledok poctivej a úprimnej práce pretaví do volebného výsledku a do toho, že Vám občania ako zdroj moci dajú poverenie na správu štátu či obce. Druhý spôsob ako môžete robiť kampaň, je kritizovať, nadávať, osočovať s cieľom diskreditácie tých o ktorých diskreditáciu je záujem. Výsledok??? Potom čakáte, že zdiskreditujete ľudí a strany, ktorým občania dali dôveru a slepo čakáte, že ich to obráti k Vám..... Je to naivné a slepé, bohužiaľ aktuálne v dnešnej politike.

Občan má z toho čo?!!!! Nič..... dokonca menej ako nič

Pozrime sa na to, čo chce občan. Občan sa prejavil vo voľbách 2012 a povedal jasne toto. Chcem aby v parlamente presadzovali hodnoty SDKÚ – DS 11 poslancov, SAS 11 poslancov, MOST 13 poslancov, OĽANO 16 poslancov, KDH 16 poslancov a SMER aby mal 83 poslancov.

Toto povedal občan ako zdroj moci, nikto iný, dovoľte si to niekto spochybniť.....

Ako dnešní politici naložili s vôľou občana? Poslanci sa dostali do parlamentu a zabudli na to prečo tam prišli. Absolútne zneužili vôľu voličov. Je nemysliteľné, aby o sebe niektorý poslanec prehlásil, že je nezávislý. Je akurát nezaradený a nezaradený len v dôsledku ignorancie voliča, ktorý dal jeho strane mandát a tá ho dala jemu. Nezávislý poslanec je nezmysel pri súčasnom parlamentnom volebnom systéme. Nezaradený poslanec je zlo, chyba a zneváženie hlasu občana a neúcta k strane, ktorá ho nominovala.

Nezávislosť od občana patrí mimo parlament....

Toľko hlásajúca slušnosť v politike, toľko medializované výstupy poslancov o morálke a slušnosti a zodpovednosti sú šliapané priamo pri vyslovovaní týchto slov. Keď sa niekto dostane do parlamentu na kandidátke jednej strany, je nemysliteľné, aby znej vystúpil a dištancoval sa od nej. Je o to nemysliteľnejšie, aby tento sa pridal do klubu inej strany či priamo do nej vstúpil. Veď to je drzosť, ktorá nemá hraníc.

Slabá pravica? Takže takto.....

Poslanci, ktorí zradili svoje strany a voličov, tým že sa nechali zvoliť a následne prebehli inde čo i len v kluboch nezostali, vráťte svoje mandáty a ukážte akí ste morálni. Poslanecké kluby a ich predsedovia neakceptujte a neprijímajte poslancov z iných strán do svojich klubov, Vaši voliči nedali hlas inej strane aby zastupovala Vás, voliči Vašich strán nechceli, aby ich vôľu reprezentovali ľudia, ktorých nevolili.

Pokiaľ takýto diel zodpovednosti a morálky vie poslanec prijať a niesť zodpovednosť tak sa začne kreovať poriadok v politike a v parlamente. Tak ako Iveta Radičová sa morálne vzdala svojho mandátu, dokonca aj tak ako Pavol Paška sa vzdal svojho mandátu, vzdajte sa aj Vy a ukážte, že viete niesť zodpovednosť s ťarchou aj prospechom. Zradiť a ponechať si výhody to je jednoduché, ale nezodpovedné a voči voličom arogantné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?