Idem kandidovať, lebo to chcem......

Autor: Peter Slávik | 24.9.2014 o 0:00 | (upravené 25.9.2014 o 8:35) Karma článku: 3,74 | Prečítané:  652x

Ja chcem, je to troškou egoistická fráza, ale keď to nechcem ja, kto to má chcieť? Začiatkom júna 2014 som sa postavil a oznámil svoju kandidatúru na predsedu SDKÚ - DS. Moja kandidatúra bola a je úprimná a vážna. Nie je za ňou nič iné, len vôľa chcieť niečo zmeniť. Nie je podmienená ničím a nikým, len súbojom o tento post, ktorému sa nebránim. Súboj je o to ťažší, keď Vám cestu hatia aj ľudia, ktorí verejne deklarujú záujem o súťaž a záujem o túto krajinu. Nevynášam a nikdy nebudem vynášať z domácej kuchyne, aj keď sa to stáva bežnou praxou. Odôvodnenie, že už je čas vynášať z domácej kuchyne, lebo inak sa nedá pre mňa neplatí, čo je doma to je doma, aj keď je to zlé alebo dobré, je to doma a na verejnosť to nepatrí. Z domácej kuchyne sa nevynáša, ak sa začne, domácnosť sa rozpadá.....

Som členom strany, ktorý prešiel cez mládežnícku organizáciu, stal sa predsedom miestneho zväzu, neskôr členom a zakladajúcim členom okresnej štruktúry, členom krajského predsedníctva a ústrednej rady, ako najvyššieho výkonného orgánu strany. Bol to ťažký boj, ale vydržali sme ho tímovo...... Aj dnes, keď kandidujem na post predsedu, som postupoval v zmysle stanov a išiel od miestneho zväzu cez okres až na centrálnu úroveň, nepolitikárčil som medzi 6 ľuďmi, ale šiel po Slovensku, kde som prezentoval svoju ambíciu za zatvorenými dverami na straníckych fórach. Túto ambíciu som prezentoval celé leto, celé tri mesiace, aktívne a dennodenne.

Kandidujem na predsedu podľa stanov, ale známi a oficiálne sú prezentovaní len tí, čo to oznámili verejne bez vedomia strany...

Nie som televízna hviezda, ani mediálne známa tvár, veď koľko zo strany je takých, koľko takých vzišlo zo strany, koľko takých strana pustila na svetlo sveta? Vlastné sú takí, ale len tí, ktorých si všimli iné strany, a tí dnes sedia v parlamente, alebo sa podieľajú na tvorbe verejného života v iných stranách a zoskupeniach.

U nás, nás nie je vidno, u iných sme hviezdy......

V parlamentných voľbách strana získala 11 kresiel v parlamente. Dnes máme v klube 8 členov. Kde sú zvyšné tri mesta? Ak bude politická scéna fungovať tak, že si budeme preberať miesta, ktoré nám rozdelili voliči, tak to nie je dobrá cesta. Volič SDKÚ – DS jasne povedal, aby jeho hodnoty presadzovali 11 –ti poslanci v parlamente. Indivíduá si nemôžu takto arogantne zaobchádzať s mandátom od voličov, ktoré im zverila strana.

Nechajte si Milku, Janku, Ivanka ale vráťte voličovi SDKÚ – DS to čo odovzdal vo voľbách strane SDKÚ -DS a to je 11 kresiel v parlamente

Viem, čo je to lepiť plagáty, viem, čo je to zostavovať kandidátku do volieb, viem, čo to je rokovať o koalícii, dokonca dať k jednému stolu strany, ktoré nikdy spolu nesedeli a nájsť medzi nimi zhodu a kompromis. Nie je to len o ústupkoch, častokrát je treba buchnúť po stole a byť tvrdohlavý, treba vedieť bojovať za svoje hodnoty a o to viac za hodnoty ľudí, ktorí Vám dali dôveru... Nikdy Vám nedajú dôveru všetci a nikdy všetkým nevyhoviete, ale treba tvrdo stáť za tými, ktorí Vám tú dôveru dali a dávajú Vám mandát za nich bojovať....

Nemôžete myslieť na seba, ste príliš malý na sebectvo, keď bojujete za iných....

Tento štát potrebuje podnikateľov, umožniť im pracovať a zamestnávať ľudí. Tento štát potrebuje rodiny, potrebuje starať sa o svojich občanov. Štát nesmie občana ovládať a obmedzovať, ale musí dávať priestor a ochraňovať ho.

Štát je nočným strážcom slobody, nie pandúrom a zemepánom

Strana SDKÚ - DS musí byť reprezentantom zodpovednosti a serióznej politiky. Takú našu stranu chceme vidieť a mať. Zodpovednosť je schopnosť rozhodnúť sa, urobiť ústupok, alebo aj buchnúť po stole, ale vždy sa držať na ceste a raziť cestu občanovi. Pracovať pre neho v vtedy keď on pracuje a žije. Politika je remeslo, na ktoré nás poverujú občania a my pracujeme a slúžime im. Chránime priestor na ich život.

Politika je služba ľuďom, tým, čo v nej nie sú. Nie tým čo v nej sú....

Dňa 27.9.2014 sa uchádzam o post predsedu SDKÚ - DS na mimoriadnom kongrese SDKÚ - DS, lebo to chcem. Uchádzam sa o tento post, lebo stranu poznám, prešiel som si celu je štruktúrou, zažil som úspechy aj neúspechy, slasti aj strasti a teraz cítim, že sa viem postaviť na čelo, zjednotiť ju a posilniť je pozíciu pred členmi a voličmi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami (Komentár Máriusa Kopcsaya)

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

EKONOMIKA

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Sulík sa stretol s ministrom financií.

KOMENTÁRE

Férové, ale drsné ultimátum z USA (Schutzov týždeň)

Prečo je balvanom v oku ten iliberál, ktorý nevládne?


Už ste čítali?