Ste obkľúčení, vzdajte sa.......!!!

Autor: Peter Slávik | 10.6.2014 o 6:25 | (upravené 10.6.2014 o 8:25) Karma článku: 4,59 | Prečítané:  1037x

Pokiaľ sa dobre pozerám na stránku NRSR tak vidím, že tento zákonodarný zbor má 150 členov. Veru je to tak, má..... no toto, to je dosť ľudí, na to aby sa vedeli dohodnúť a naraz, všetci. Podľa čoho sa rozhodujú, podľa čoho sa ten daný poslanec rozhodne, to akože sám za seba?  To sa robí na trhu, robia to tak dvaja, traja, možno viac, každopádne už aj zľudovelo že takéto fórum sa nikdy na ničom nezhodne, prosto tliachaš ako na trhu....... A 150, tak to neverím, že bez organizácie sa dá vôbec k niečomu dospieť. Poľská história by nám vedela hovoriť o tom, ako to je keď každý môže všetko zablokovať..... Akokoľvek, Slovenská republika funguje ako parlamentná krajina na princípe politických strán. Politické strany sú zastúpené v parlamente svojimi reprezentantmi, poslancami. Títo majú reprezentovať tú danú stranu. Tá daná strana reprezentuje určité hodnoty a tie presadzuje v tejto situácii práve v parlamente. Poslanci strany sú stelesnením hodnôt tej danej strany.

Prečo má tá, ktorá strana poslancov, jedna toľko a iná zasa toľko?

No lebo práve tie vyššie spomenuté hodnoty, ktoré reprezentuje sú tie s ktorými sa viac alebo menej stotožní občan vo voľbách. Je to občan, ktorý povie, kto bude sedieť v parlamente, a kto aké hodnoty tam bude presadzovať. Občan volí program, občan volí hodnoty a stranu, ktorá od občana túto dôveru preberie a vloží ju do rúk osobám, ktoré majú povinnosť tieto hodnoty presadzovať a byť nimi viazaní. Túto povinnosť majú od občana prostredníctvom strany, od nikoho iného. Samotný výkon  je na nich, nemožno ich obmedzovať a treba vložiť do ich rúk dôveru.

Suma, sumárum, občan volí, strana garantuje, poslanec robí........

A teraz som sa zahľadel pri mojej celkom slušnej politickej orientácii na takú podobnejšiu analýzu. Vo voľbách sme si zvolili určité rozvrstvenie síl, my občania sme povedali, že táto strana bude mať toľko poslancov a táto toľko.

Občan hovorí čo politik bude robiť pre neho nie naopak.....

Fráza občan to nepochopil je blbosť, občan nemusí chápať, tak ako šéf v práci, občan je šéf, dovidenia a nazdar.....

Takže je tu 150 poslancov, ktorých občania zvolili, tak ako si to priali a chceli a podľa toho aké hodnoty reprezentovali. Je dva roky po voľbách a pozerám na noviny, na televíziu a voľáko sa mi tie strany rozmazávajú a menia za jednotlivými menami, dobre vidím, zle vidím?

Toto si naozaj niekto dovolil, kto dostal dôveru od občanov a bol poverený stranou, ktorá túto dôveru dostala ju takto zneužiť? Nechám sa zvoliť na jednej kandidátke a potom šup do inej partie? Alebo nechám sa zvoliť, nasľubujem hory doly a potom jednoducho vyhlásim, že som nezávislý a nebudem ničím viazaný?

To je ako keby som prišiel na pracovný pohovor, povedal že viem anglicky, nemecky a ešte mám aj tri vysoké školy a budem robiť to čo sa odo mňa vyžaduje a potom keď ma príjmu, tak budem robiť pre konkurenciu, ale plat budem chcieť od toho kto ma zobral, lebo pre konkurenciu som nebol zaujímavý, čo sa ale mení keď ma iná konkurencia zobrala.

Zamotáva sa to, ale práve preto píšem tento blog.

Celá situácia v politike sa zamotáva a zahmlieva a práve preto niet vidno takéto jednoduché princípy a práve preto nie je čas riešiť problémy spoločnosti, ktoré by mali ľudia povolaní do verejnej služby riešiť.

Systém je nastavený jasne, netreba sa hrať so slovami, občan volí, strana deleguje, poslanec vykonáva. Ten kto odmietne niesť pochodeň, ktorú mu občan prostredníctvom strany odovzdal, tak nech ju odovzdá naspäť strane, ktorá mu ju prepožičala, tej strane ktorej túto pochodeň zapálil občan, aby práve táto reprezentovala a dohliadala na to svetlo, ktorým má svietiť na život spoločnosti.

Počet poslancov, ktorí sú nezaradení v kluboch a z časti teda aj v stranách, za ktoré boli zvolení osciluje niekde medzi 15 až 20, čo je 10 % až 13 % z celkového počtu poslancov. Zároveň tu máme poslancov, čo prišli do parlamentu s jednou stranou a teraz už majú inú. Takže týchto 15 a viac ľudí sme si my občania v tomto 5 miliónovom Slovensku posadili do parlamentu pre niečo a za niečo a oni sa rozhodli, že to vidia inak a necítia sa byť viazaní občanom. A nám na oči sa nehanbia s tým aj verejne vystupovať a chváliť......

To si tu fakt bude z nás horda barbarov robiť trhací kalendár???!!!!!  Ste obkľúčení vzdajte sa, vzdajte a odovzdajte svoje mandáty tam odkiaľ ste ich zobrali.....

P.S.: Pokiaľ by niekto argumentoval niečím ako sú preferenčné hlasy, tak sa opýtam či by preferenčné hlasy boli totožné aj na inej kandidátke. Skúste si predstaviť pána Slotu na kandidátke SMK alebo pána Bugára na kandidátke SNS.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?